Vendův adventní kalendář

HRAVÝ ADVENTNÍ KALENDÁŘ ke knížce Netopýří chmýří. Každý den se můžete těšit na úkoly, tvoření, vánoční tradice a krátké vyprávění netopýrka Vendy. 

Stáhněte si zdarma!!!

Jak s kalendářem pracovat...dočtete se zde:

Jedná se o deset stránek, které vytiskněte jednostranně (PDF je na stránku přesně A4 až do okrajů, takže při tisku zadejte "přizpůsobit na stránku" a formát se zmenší podle požadavku Vaší tiskárny). Kalendář stačí tisknout černobíle na kancelářský papír (pokud děti nerady vybarvují, můžete použít barevný papír - nejlépe světle zelený nebo barvu papíru kombinovat s bílou). Podle návodu na první straně si pak kalendář vystřihněte a slepte tak, aby vznikl stromeček, který bude možné postavit na stůl nebo jej můžete složit jako sešit. Vypadá to složitě, ale je to jednoduché. Pro lepší představu se můžete podívat na videonávod.

Informace pouze pro rodiče:

Každý den si s dětmi v kalendáři přečtěte krátké povídání s úkolem. Po splnění úkolu si děti vystřihnou z poslední stránky šišku s číslem, nakreslí obrázek nebo vybarví písmeno a nalepí na vyznačené místo na stromečku. Tak jak to často bývá, doporučujeme rodičům, aby byli o krok napřed. Některé úkoly jsou tvořivé, ale snažily jsme si vymýšlet činnosti jednoduché, které většinou zvládnete s materiálem, co máte doma. Přesto raději přikládáme krátký přehled "náročnějších"dnů, kdy budou děti potřebovat něco víc než jen pastelky, nůžky a lepidlo.

2. prosince - výroba dalekohledu (rolička od toaletního papíru)

6. prosince - bramborové razítko (brambora, vodovky nebo tempery)

13. prosince - výroba lucerničky (sklenička od přesnídávky, vázací drátek, permanentní fixy)

15. prosince - hra na záchrannou stanici (staré obvazy, náplasti)

18. prosince - krmení pro ptáčky (případně výroba lojové koule), obrázky ptáčků k vystřižení

20. prosince - materiál pro čichové hádanky (např. skořice, vanilka, hřebíček, pomeranč)

23. prosince - jmelí

24. prosince - výroba hvězdy (tvrdší papír, staniol, špejle nebo párátko, lepidlo, případně třpytky)

Kalendář je určený dětem, ale jak je Vám asi zřejmé, Vaše účast bude ne nutná, ale žádoucí. Je to i smyslem celého kalendáře, aby si děti adventní čas užily v kruhu rodiny a Vy se svými dětmi. Věříme, že tajemné putování bude příjemným zážitkem i pro Vás.

Krásný adventní čas celé rodině!